You are here

2. round Kysuce Ultimate Disc League ( Turzovka, 09.07.2016 )

Takmer po mesiaci, 09.07.2016, sme sa zúčastnili 2.kola Kysuckej Ultimate Disc League ( KUDL ). Tentokrát sme sa nevracali späť do Podvysokej, ako v prípade prvého kola, ale priamo na ihrisko v Turzovke, ktoré už poznáme z prechádzajúcich turnajov. Taktiež vo vzájomných zápoleniach nás čakali tími z prvého kola :  North Side Turzovka, Rainbow Banana a Frisbník. V zostate nášho tímu nastali menšie obmeny, v porovnaní s prvým kolom, a tím reprezentovali: Bibána Pinkasová, Soňa Kubišová, Sara Čurková, Michaela Rafajová, Tomáš Lehuta, Matej Peterka, Martin Uhlík, Samuel Strečanský a Zdeno Lehuta.

Opäť náš čakal jeden hrací deň, v ktorom nás čakali tri zápasy. Dĺžka zápasov bola 90 minút s tým, že asi na základe skúseností z prvého kola ligy, organizátor turnaja ohraničil tentokrát aj bodový strop, ktorý bol 15 bodov (ak tím skôr skóroval s počtom bodov 15, hra bola ukončená a nehralo sa celých 90 minút).  Taktiež podmienkou zostali minimálne 3 respektíve 4 dievčatá na ,,lajne,, , ktorých počet si určoval útočiaci tím.

Prvý zápas nás čakal s domácim tímom, organizátorom turnaja, tímom North Side Turzovka. Niekoľko vzájomných zápasov sme mali za sebou už z prechádzajúcich turnajov, tak sme vedeli, aký štýl hry môžeme viac-menej od súpera čakať.  Napínavý bol hlavne samotný úvod zápasu, kde sme sa doťahovali po bode. Padli tak dva body na našej strane, dva body na strane súpera. Od skóre 2:2 sme však nepustili súpera k poriadnemu útoku, zónová obrana  robila súperovi problém. Treba tu vyzdvihnúť hlavne pozornú obranu Martina Uhlíka, ktorý niekoľkokrát po sebe ,,zobral,, súperovi disk a následnou prihrávkou do zóny tím skóroval. Konečný výsledok zápasu bol 15:4.

Druhý zápas sme odohrali s českým tímom Rainbow Banana. Na rozdiel od prvého kola, kde mali zastúpenie ,,juniori,, tímu, nastala zmena vo väčšom zastúpení dievčat. Zároveň tím odohral veľmi vyrovnaný zápas v daný deň s lídrom ligy po prvom kole, poľským tímom Frisbník, nad ktorým nakoniec o 1 bod vyhral. Čakali sme na rozuzlenie toho, či nás čaká jasná výhra ako v prípade prvého kola, alebo nás súper výraznejšie potrápi ? Našťastie opäť vyhral trpezlivý útok na našej strane a dôsledná obrana. Súpera sme pustili len k trom bodom a zápas sme ukončili s ďalšou výhrou 15:3.

Posledným súperom bol poľský tím Frisbník, ktorý nás potrápil v predchádzajúcom kole a prehrali sme o jeden bod.  Našim cieľom bolo nájsť spôsob ako vyhrať :) Prvý bod padol veľmi jednoducho, po plynulých prihrávkach sme sa prepracovali až k zóne súpera a skórovali sme. Úvodné zdanie, že to bude jednoduché, však klamalo, Frisbník sa dostal svojou ,,akčnou,, hrou do vedenia a prvý polčas zápasu sme doťahovali náskok súpera. Podarilo sa nám to však a do polčasu sme odchádzali s náskokom 8:5. V druhom polčase sme sa snažili udržať náskok, čo sa nám trpezlivými prihrávkami v útoku a meniacou sa obranou celkom darilo. Baby ukázali súperovi, ako sa bráni, keď bráni U.F.O. :) Hru dokonca ,,okrenil,, Tomášov callahan :) . Záver zápasu skončil výhrou 15:9 v náš prospech.

Víťaznou šnúrou v tomto hracom dni, sme sa dostali na pribežnú prvú priečku :)