You are here

HMSR aj s našou účasťou!

Poslednú novembrovú sobotu sme sa zúčastnili kvalifikácie na budúcoročné HMSR (Halové Majstrovstvá Slovenskej Republiky). Išlo o novinku, keďže doteraz sa kvalifikácie nekonali.  V minulom roku sa totiž prihlásilo na HMSR viac tímov ako je systém turnaja schopný zvládnuť a tak nebolo iného východiska ako uskutočniť kvalifikáciu. Na druhú stranu je to ale pozitívna správa. Znamená to, že počty tímov narastajú a o HMSR je stále väčší záujem. HMSR sú obmedzené na desať tímov. Automaticky má účasť zabezpečenú  prvých päť tímov z minulého roku a tak o druhej päťke rozhodla práve táto kvalifikácia.

Systém kvalifikácie bol jednoduchý. Prihlásených deväť tímov si zmeralo sily v troch skupinách a na základe výsledkov bolo následne stanovené nasadenie do hlavného boja o posledných päť miesteniek na budúcoročné HMSR 2014. Medzi tímami boli aj dvaja úplný nováčikovia SkyUP a Blurays.

Prvý zápas skupiny sme hrali proti silným Discredit. Tím, ktorý už na konci letnej sezóny mal problém zísť sa na turnaj tentoraz nastúpil takmer v plnej zostave. Discredit je veľmi silný súper hlavne v hale a tak sme vedeli, že to nebude jednoduché. Zápas to bol vynikajúci. Hralo sa naozaj na doraz a po polčase sme prehrávali 6:9. Potom sme zlepšili hru a otočili sme priebeh zápasu na 12:9 sériou šiestich bodov v rade. Náš súper sa ale nenechal zaskočiť a svojou hrou dorovnal na 13:13. Už sa blížil koniec zápasu keď sme zvýšili na 14:13. Ostávalo 14s dokonca a už sa zdalo, že by sme to mohli zvládnuť. Discredit však z následného útoku okamžite prehodili ihrisko až do našej zóny, kde sme neustrážili ich útočníka. Bolo vyrovnané a takmer koniec času. Keďže zápas skončil remízou hralo sa ďalej. Mali sme disk my a bolo to v našich rukách, avšak záver sme nezvládli. Súper skvelou obrannou hrou získal disk a posledným bodom rozhodol o svojom víťazstve. Discredit využil svoje skúsenosti a aj keď tesne predsa len vyhral. Tesná prehra 14:15 nás mrzela ale išlo sa ďalej.

Na druhý zápas v skupine sme nastúpili proti Blurays. Ide o nováčikov pochádzajúcich z Banskej Bystrice nad ktorými sme vyhrali vysokým rozdielom 30:1. Na výsledku sa odzrkadlilo najme to, že chalanov bolo iba päť a nemali nikoho na striedanie. Ako priznali v záverečnom kolečku toto bol ich prvý turnaj podľa pravidiel, keďže doteraz si väčšinou iba hádzali disk medzi sebou. Hlavne, aby nepoľavili. V ich pozícii sme boli pred tromi rokmi aj my a mali sme rovnaký cieľ ako oni a to neprehrať na nulu. To sa im nakoniec podarilo splniť vo všetkých zápasoch. 

Na základe poradia v skupinách naším ďalším súperom boli košický KEFEAR. Poznáme sa veľmi dobre a tak sme sa na tento zápas tešili. Prvý polčas to bolo veľmi tesné. Po polčase nám vyšlo niekoľko dlhých diskov do zóny, vďaka ktorým sme sa odpútali o štyri body. Tento náskok sme ešte dokázali zveľadiť a nakoniec sme vyhrali 17:8. Priebeh zápasu ale výsledku moc nezodpovedá. Košičania mali niekoľkokrát smolu, keď im disk vypadol v našej zóne a tak iba preto nebol výsledok tesnejší. V kolečku sme sa všetci jednoznačne zhodli na tom, že to bol jeden z najkrajších zápasov na turnaji. Čistá, férová a priateľská atmosféra počas zápasu bola veľkou ozdobou celého nášho zápolenia. 

Postup sme ale týmto víťazstvom ešte stále nemali istý. Museli sme vyhrať ešte aspoň jeden zápas.

Čo čert nechcel narazili sme opäť na Discredit. Obavy boli na mieste. Vedeli sme kde sú ich silné a slabé stránky, no napriek tomu sme to nedokázali využiť. Oba tímy chceli vyhrať a tak to bol jeden z najvyrovnanejších zápasov turnaja. Hralo sa tvrdo ale čisto. Po polčase sme vyhrávali 6:5, no o chvíľu sme už prehrávali. Po záverečnom gongu bol stav 10:10 a tak sa zopakoval takmer identický záver z prvého zápasu. Tento krát to bolo ale v náš prospech a my sme dokázali zvíťaziť v tom správnom čase. Postup sme už mali istý a ako bonus sme sa ocitli vo finále. Tu sme si zmerali sily s tímom Expendables. Bol to tím poskladaný zo stálic slovenského frisbee, kde už by sa dalo povedať, že až veteránov, takže presný opak toho čo si predstavujete pod slovom nováčik. Proti nim sme nasadili flatstack, jedného ich hráča sme vyťahovali do zóny a postupnou hrou sme chceli zvíťaziť. Celkom sme to zo začiatku aj dodržiavali, ale nakoniec sme sa neudržali a robili to čo náš súper. Hádzali sme dlhé disky do zóny. Z toho vznikalo veľa pekných súbojov v zóne a takmer vždy boli „nezničiteľní“ o málinko vyšší. Skúsenosťami, presnými hodmi a dokonale časovanými nahrávkami sa nakoniec stali jasnými víťazmi. Boli aj nad naše sily, i keď do polčasu sme držali tesnú prehru 8:10, nakoniec sme prehrali 13:18.

Z turnaja sme však odchádzali spokojní. Cieľ bol splnený a na HMSR sa nám podarilo kvalifikovať z pekného druhého kvalifikačného miesta. Už sa treba iba poriadne pripraviť, aby sme o tri mesiace na HMSR vybojovali nejaké pekné umiestnenie. 

Za U.F.O. Špačince nastúpili: Jozef Horváth, Dominika  Šišková, Tomáš Lehuta, Dodo Šiska, Martin Kušnier, Ivan Sekera, Ondrej Lietavec, Zdeno Lehuta, Milan Hajšo a Samo Strečanský.

 

Výsledky tímu:

U.F.O. Špačince – Discredit               (14:15)
U.F.O. Špačince – Blurays                 (30:1)
U.F.O. Špačince – KEFEAR                 (17:8)
U.F.O. Špačince – Discredit              (11:10)
U.F.O. Špačince – Expendables        (13:18)

Štatistika tímu:

Celkové skóre:            85:52 (+33)
Zápasy:                       5
Výhry:                         3
Prehry:                        2
Remízy:                       0

 

 

Created by ryska