You are here

Kvalifikácia na MSR 2014

       Tak, ako minulý rok, aj tento sme sa museli zúčastniť kvalifikácie na Majstrovstvá Slovenska, aby sme si zabezpečili miestenku na MSR v Prievidzi. Konala sa 23.-24. augusta v Moldave nad Bodvou a organizoval ju Sky Up z Košíc.  Prihlásilo 9 tímov ( a postupovalo 8 ), tým pádom sa na turnaji rozhodlo o nasadení na MSR. Samozrejme, že naším cieľom bolo skončiť čo najlepšie, čo sa nám aj podarilo :)
       Už počas cesty do Moldavy nad Bodvou bolo upršané počasie a aj z toho dôvodu sa celý turnaj presunul na vedľajšie ihrisko s umelou trávou. Vzhľadom na počasie to bola správna voľba a rýchlo sme si zvykli.

       V sobotu sme mali v základnej skupine Baník Lásky Prievidza a nový tím z Turzovky – North Side. V prvom zápase proti North Side bol favorit jednoznačný a s prehľadom sme vyhrali 13:2. Treba povedať, že to bol ich prvý zápas na turnaji vôbec a ak budú pokračovať v progrese, je sa čoho o pár mesiacov, rokov obávať.
Druhý skupinový zápas proti Baníku Lásky sa nám vôbec nedarilo, mali sme veľa chýb. Hlavne v útoku, kopec dropov v zóne, ktoré súper trestal a zaslúžene vyhral 8:10.
Ďalší zápas proti Outsiterz sme si zlepšili náladu, keď sme po peknej hre v obrane aj útoku vyhrali 7:4. Ihneď po tomto zápase nás čakal Sky Up, ktorý proti našej zónovej obrane v bezvetrí nemal problém a trpezlivou hrou nás zdolal 7:11.
      Aj táto prehra nás nakopla a išli sme do rozhodujúceho zápasu celej soboty, v ktorom išlo o postup do prvej štvorky, v plnom nasadení a s chuťou. Baník Lásky v odvetnom zápase dňa nestačil na našu super obranu a na takmer bezchybný útok. Víťazstvo 12:5 bolo peknou bodkou za celým náročným dňom a mohli sme ísť v kľude na večeru a regenerovať:)

      Nedeľu sme začali semifinálovým zápasom proti trnavským Mighty Morthens. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, ale verili sme si. To sa aj počas celej hry ukázalo ako veľmi dôležitý faktor. Zónová hra plnila svoj účel a dokázali sme zabrániť, aby nám súper dával rýchle body. Našimi perfektnými obrannými zákrokmi sme si dokázali vybojovať  náskok a udržať ho až do konca zápasu a vyhrať 12:10. Čakalo nás zaslúžené finále...V ňom nás nečakal nik iný, ako Mental Discorders. Keďže sa do finále nedostávame moc často, snažili sme sa prekvapiť. Nehrali sme zle, ale Mental bol jednoducho lepší a keď potreboval, vedel zabrať a dať bod. Väčšinu zápasu sme držali krok a doťahovali sa o pár bodov ale nedokázali sme zápas otočiť a prehrali sme 8:10.

 

     Aj napriek prehre sme mali zo zápasu a aj z celého turnaja veľkú radosť, veď sa nám podarilo vybojovať si do nasadenia na MSR v Prievidzi skvelé a hlavne zaslúžené 2. miesto!

 

 

Výsledky turnaja:  

      1. Mental Discorders (Bratislava)

      2. U.F.O. Špačince

      3. Mighty Morthens (Trnava)

      4. Outsiterz (Bratislava)

      5. KeFear (Košice)

      6. Kus Plastu (Senica)

      7. Baník Lásky (Prievidza)

      8. Sky Up (Košice)

      9. North Side (Turzovka)

 

Výsedky spiritu:

      1. Kus Plastu

      2. Mighty Morthens

      3. Outsiterz

      4. KeFear

      5. Baník Lásky

      6. Sky Up

      7. Mental Discorders

      8. U.F.O. Špačince

      9. North Side

 

 Fotky z turnaja:
https://www.facebook.com/peto.linkesch/media_set?set=a.10204783915103814...

Stránka s komplet výsledkami: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Vj_xU6zcRwuS28WGxu78fQmhBBw1gvb-F1yZ8jUrubM/edit#gid=745722626

Created by ryska