You are here

Majstrovstvá Slovenskej republiky ( Rovensko, 16.-17.10.2021)

Napriek zúriacemu koronavírusu sa podarilo zorga-nizovať Majstrovská Slovenska na tráve v kategórii OPEN aj WOMEN. Veľká vďaka organizátorom z klubu Kus Plastu Senica, že sa toho nezľakli a pripravili vydarené podujatie. Síce sme nemali možnosť zúčastniť sa v plnom zložení, no napriek tomu sme pozvali pár hráčov z tímu Paskudy, ktorí ochotne prišli vypomôcť.

Tím U.F.O. Špačince reprezentovali: Tomáš Lehuta, Samuel Strečanský, Samo Kukan, Ondrej Lietavec, Jozef Horváth, Matej Lietavec, Sabína Hluchová, Peter Kováč, Dave a ako  podpora z tímu Paskudy za nás hrali Erik Dragoň, Pavol Nazarej, Katarína Muranská, František Berko a Martin Pašen. Ďalšími našimi hráčmi na občasnú výpomoc boli Miška SekerováMichal Kšinant

Úvodný zápas sme hrali proti domácemu tímu Kus Plastu. Ranná rosa, nezohratosť a nervozita bola príčinou prvotnej opatrnosti. Súper dal z útoku bod, no vzápätí sme vyrovnali. Každý tím si premieňal útoky a až za stavu 2:3 sa nám nepodarilo vyrovnať a súper utiekol o dva vody na 2:4. Tu sme trocha kopili chyby a razom sme prehrávali 2:6. Následne sme lepšou hrou znížili na 4:6. Súper však opäť trestal naše chyby a dvomi bodmi v rade zvýšil na 4:8. Polčas sme teda prehrali, ale nič nebolo stratené. Po polčase sme premenili útok a znížili na 5:8. Potom bola hra takmer vyrovnaná ale nedokázali sme skóre razantnejšie znížiť. Body na 5:9, 6:9, až 7:10 ukázali, že súper si vedel 4 bodový náskok stále strážiť. Posledným bodom súpera skončil zápas našou prehrou 7:11. I keď bol druhý polčas z našej strany oveľa lepší, nedostatky z prvého polčasu nás stáli víťazstvo. V druhom zápase sme nastúpili proti tímu Outsiterz. Súper začínal útokom a skóroval na 0:1. Ďalším bodom sme vyrovnali na 1:1. Toto bola však najvyrovnanejšia časť zápasu. Do polčasu sme už nič neukázali a prehrali sme ho 1:8. V druhom polčase sme skúšali zmeniť hru, no nič nám nevychádzalo. Ani sme sa nenazdali a prehrávali sme 1:14. Potom sa nám ešte podarilo znížiť na 2:14 to však nezabránilo našej prehre 2:15. Outsiteri nám dali príučku z efektivity. Každú našu stratu disku trestali. Ich presné rýchle hody a výborný pohyb po ihrisku bol nad naše sily. Možno aj prílišným pocitom bezmocnosti počas zápasu, sme nevedeli podať lepší výkon. Posledným našim súperom v skupine bol tím KEFEAR. Košičania posilnení o českých hráčov nabehli výborne pripravení. Dali bod, my sme dorovnali. Znova zvýšili a my sme znova vyrovnali. Takto to prebiehalo až do stavu 4:5, keď každý tím premenil svoj útok. Zápas bol však poznačený najmä opakujúcou sa hláškou súpera „doubleteam“ pri našej zónovej obrane čo viedlo k častým prerušeniam a konfliktom. Neskúsenosť našich hráčov, ktorí to však nerobili úmyselne napriek upozorneniam, a najmä nevhodná komunikácia súpera sa tiahla celým zápasom. Súper sa dostal do výhody a vyhrával 4:6. My sme však opäť znížili na 5:6. Takto to pokračovalo: 5:7, 6:7 až na polčasových 6:8. Po polčase sme znížili na 7:8 a mali sme možnosť aj na vyrovnanie avšak nepodarilo sa to. Súper tak nieže udržiaval dvojbodový náskok 7:9, ale ho aj navýšil na 7:10. V závere sme znova pridali na intenzite a dvomi bodmi sme znížili na 9:10. To už bol koniec zápasu a aj vďaka CAP1 sme mali šancu na víťazstvo. Nabudení na vyrovnanie sme chceli zápas zdramatizovať avšak v ďalšom priebehu hry sme už nenašli recept na prečíslenie súpera, a tak sme prehrali 9:11. Tromi prehrami v skupine sme sa ocitli v spodnej trojke a tak nás čakali zápasy až v ďalší hrací deň. V nedeľu sme nastúpili znovu proti tímu KEFEAR. Opäť to bol veľmi vyrovnaný zápas avšak ani tentokrát sa nám nepodarilo zvíťaziť a prehrali sme 8:11. V poslednom zápase dňa sme bojovali o česť neprehrať všetky zápasy na turnaji. Naším súperom boli domáci Kus Plastu. Našťastie sa nám podarilo vyhrať v pomere 15:11 a tak sme odchádzali z turnaja s víťazným zápasom.

Konečné šieste miesto je sklamaním. Rozhodli individuálne chyby a kondičné rozdiely medzi tímami, ktoré obzvlášť v tejto pandemickej dobe boli oveľa viac viditeľné.