You are here

Mixové halové Majstrovstvá Slovenskej republiky ( Radoľa, 30.-31.3.2019 )

Tesne pred letnou sezónou nás čakal posledný indoorový turnaj HMSR-MIX. Náš štandardne obľúbený formát turnaja však poznačili problémy s účasťou, keď sme mali problém s dostatočným počtom báb. Nakoniec sa nám podarilo na turnaj vycestovať. Ambície boli aj tak vysoké, veď naše baby turnaj odohrajú aj bez striedania :-)

V prvom zápase sme nastúpili proti tímu Paskudy. Síce sme začali zle, keď sme prehrávali už 0:2, ale potom sme sa spamätali a otočili na 6:2. Polčas sme uhrali v pomere 8:3 pre nás. V druhom dejstve sme pokračovali v našej hre a postupne sme si zvýšili náskok na 11:3. Nakoniec sme zápas vyhrali v pomere 15:6 a úspešne vstúpili do turnaja.
V druhom zápase nás čakal dobre poskladaný tím North Side A. Znova sme prehrávali už od úvodu 0:2, ale stihli sme súpera dotiahnuť na 2:2. Následne to bola veľmi vyrovnaná hra 2:3, 3:3, 3:4 až napokon sme polčas prehrali v pomere 4:6. Žiaľ druhý polčas sme pokazili a súper zvýšil náskok na 6:11. To už sme vedeli, že je veľa a aj času na vyrovnanie bolo málo. Zápas sme prehrali 7:11.
V treťom zápase sme sa stretli s tímom Kus Plastu B. Senické nádeje hrali veľmi dobre, dali prvý bod a bolo 0:1. My sme však zvládli duel otočiť a šiestimi bodmi v rade bolo 6:1 pre nás. Polčas sme nakoniec vyhrali 6:2. Druhý polčas bol však oveľa vyrovnanejší a aj vďaka náskoku z prvého polčasu sme celkovo zápas vyhrali v pomere 13:7.
Náš posledný zápas v skupine proti Baníku Lásky mohol o všetkom rozhodnúť, a aj rozhodol. V prípade našej výhry by v skupine vzniklo kolečko troch tímov s jednou prehrou. Zápas sme však štandardne začali zle. Po chvíľke sme prehrávali 0:3. Síce sme znížili na 1:3, avšak stále sme nemohli nájsť recept na dobre hrajúcich Prievidžanov. Postupne bolo 1:4, 2:4, 2:5, až sme polčas prehrali 3:6. Druhý polčas sme chceli dotiahnuť, hra bola vyrovnanejšia, súper navýšil náskok na 6:12, nám sa už zápas nepodarilo zvrátiť a znížili sme iba na konečných 10:13.
Tretie miesto v skupine nám prisúdilo v krížovom nedeľnom zápase tím Kus Plastu A. Zo začiatku sa hralo opatrne. 0:1, 1:1, 2:1 až na 3:1 pre nás. Následne sme poľavovali a súper nám daroval pool drop na zónovej čiare. To sme nevyužili a opäť sme trestuhodne stratilidisk. Takto sa to opakovalo asi 3x kým sa nám podarilo navýšiť na 4:1. Potom to bolo stále veľmi vyrovnané. 4:2, 5:2, a až na polčasových 5:3. V druhom polčase súper dotiahol na 5:5, avšak my sme znova navýšili o dva body na 7:5. Postupom zápasu sme si mierny náskok strážili, a aj keď mal súper niekoľko skvelých šancí na obrat v koncovke to nevyšlo. 7:6, 8:6, 8:7, 9:7, 10:7 10:8 až sme nakoniec zápas vyhrali 11:8. Hornú štvorku sme tak mali istú.
O postup do finále sme sa stretli opäť s tímom Baník Lásky. Mali sme im čo vracať. Pocit z prehry sme chceli dožičiť pre zmenu my im. Tentokrát sme si dávali pozor a od začiatku to bol veľmi vyrovnaný zápas. 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4 až na polčasových 3:5. Napriek našej snahe sme stále nedokázali stav otočiť. 4:5, 4:6, 5:6, 5:7, 7:9. Súper bol stále o jeden, dva body pred nami, keďže sme kopili veľa chýb. Zbytočné dropy nás stáli veľa síl v obrane a potom sme to silou tlačili dopredu. Dvojbodový náskok súpera z prvého polčasu sme už zvrátiť nedokázali a zápas sme prehrali 8:10. Čakal nás teda už len zápas o tretie miesto.

V ňom sme sa na prekvapenie všetkých zúčastnených tímov stretli s tímom North Side U17.Mladé baby a chalani hrali naozaj vynikajúco a vyradili aj svoje A-čko. Mysleli sme, že to bude hladké víťazstvo, no opak bol pravdou. Či už sme súpera podcenili alebo sme jednoducho nevedeli nájsť recept na ich hru na to sme neprišli. Od začiatku to bol boj. 1:0, 1:1, 2:1, 2.2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, stále nebol nikto schopný preklopiť pomyslené misky váh na svoju stranu. Postupných 6:7, 7:7 dodávalo zápasu napínavý náboj. Nakoniec sa nám tesne pred koncom podarilo pár rýchlymi bodmi otočiť stav stretnutia a zápas sme vyhrali 10:8. Napriek tomu sme neboli spokojní, zbytočne sme si celý zápas komplikovali našim ležérnym prístupom.
Konečné tretie miesto je pekné, no zrejme sme v tento víkend na viac nemali. Škoda. Víťazstvo spred roka sme tak neobhájili. Poklona však patrí našim babám, ktoré často v trojici na ihrisku odohrali celý zápas s minimom striedania.