You are here

Majstrovstvá Slovenskej republiky v Ultimate Frisbee (15.10.2022,Zákopčie)

Dňa 15.10.2022 sa náš tím zúčastnil Majstrovstiev Slovenska v Ultimate Frisbee v kategórii open organizovaných na kysuciach v dedinke Zákopčie. Počasie už od začiatku turnaja bolo veľmi pekné a slnečné, bolo ale postupom času cítiť zrychlovanie sa vetra, čomu sme sa potichúčku tešili. Turnaja sa zúčastnilo 8 hráčov zo Špačiniec, ale aj dvaja hráči z tímu Baník Lásky Prievidza a päť hráčov z tímu Paskudy Sabinov. Na hru spolu sme sa už tešili nejaký čas, nakoľko zopár tých turnajov sme si už spolu zahrali a boli sme už trochu oťukaní. Pocit oťukanosti nám však veľmi rýchlo pominul po prvých pár minútach prvého zápasu s Kusom Plastu Senica, ktorý nastúpil do zápasu v krásnom a veľmi intenzívnom tempe. Prvý polčas sme veľmi citeľne prehrávali. V druhom polčase sme sa vzchopili a začali sme viac hrať hru, ktorú sme chceli, no no súper nám bodovo ušiel príliš ďaleko na to, aby sme zápas vyhrali. Nakoniec sme prvý zápas prehrali 12:10. Druhý zápas bolo už skutočne cítiť zosilovanie sa vetra, na čo sme sa istým spôsobom tešili. Plánovali sme si hlavne zlepšovať obranu a skľudnovať útok. Hrali sme proti tímu Northside 2 ktorého hráči mali príležitosť nabrať kopu skúseností a zahrať si v poriadnom vetri. Zápas sme vyhrali so skóre 15:0. Tretí zápas sme hrali proti tímu Northside. Každý jeden bod bol na maximum vybojovaný od každého tímu, nikomu nebolo nič dané zadarmo. Vietor bol silný, zónová obrana bola nevyhnutná. Po jednom z najlepších a najkrajších zápasov odohraných medzi tímami Northside a UFO sme nakoniec vyhrali za stavu 14:13. Posledný zápas MSR nás čakal s favoritom turnaja, Outsiterz. Po pár minútach zápasu sme zistili, prečo asi len sú favoriti. Vybehli na nás v obrovskej intenzite na ktorú sme neboli pripravení. Potrestali každú našu chybičku. Zápas sme prehrali 4:15. Nakoniec si z MSR Slovenska odnášame 3. miesto a tým pádom bronzovú medajlu. Osobne by som chcel pochváliť Dalibora Jankta, pre ktorého bol tento turnaj premiérou a hral skutočne perfektne, od krásnych obrán po kopu skórovaných bodov. Cenu Spirit of the Game si odnáša tím Northside 2. Gratulujeme víťazom turnaja – Outsiterz Bratislava.