You are here

Team

Ultimate frisbee je netypický šport s lietajúcim diskom. Klub U.F.O.Špačince je históriou mladý tím, ktorý podľahol čaru ultimate frisbee. Na jeseň roku 2010 sa partia ľudí začala stretávať na ihrisku v Špačinciach, kde sa iba oboznamovali s princípom hry. Nadšenie bolo veľké a niekedy v tomto období sa vytvorila súdržná skupina, ktorá chcela s týmto športom začať v širšom rozsahu.

V roku 2011 klub vstúpil do slovenskej asociácie frisbee a do slovenskej ligy, kde sa klub ako nováčik iba zoznamoval so skutočnou hrou. V roku 2012 to už bolo oveľa lepšie. U.F.O. Špačince zaznamenalo veľa dobrých výsledkov. Či už 2. miesto na veľkom turnaji  Manic Minor alebo celkové piate miesto v slovenskej lige. Paradoxne v zahraničí sa mu darilo lepšie. Na oboch rakúskych turnajoch ktorých sa zúčastnil obsadil 4. miesto, vždy ako najlepší slovenský tím. Najme na turnaji Winter League vo Viedni to bol obrovský úspech. Je to jeden z najväčších turnajov tohto druhu v Európe, kde štartuje takmer 70 tímov v štyroch kategóriách.

Zabudnúť nesmieme ani na cenu „Spirit of the game“, ktorá sa udeľuje na každom jednom turnaji pre najslušnejší tím so zmyslom pre fair-play. Tu klub na konci roku 2012 obsadil krásne 2. miesto.

Úspechy však zaznamenal aj mimo ihriska. Špačince usporiadali v roku 2012 historicky prvý turnaj a nabrali nových hráčov. Stále jediná a navždy prvá frisbee dedina na Slovensku, tak hostila všetky slovenské tímy spolu s Veľkou Moravou. V roku 2012 sa juniori zlúčili s tréningovým procesom A-tímu a postupne sa začleňovali aj na súpisku na turnaje. Veľmi im to pomohlo a mnohí raketovo nabrali na skúsenostiach. Dovtedy mladé talenty rástli pod dohľadom Jožka Horvátha na špačinskej základnej škole. V roku 2013 sa sezóna taktiež začala výborne. Hneď v úvode roka klub obsadil krásne 3. miesto na bratislavskom turnaji Blowout 8.8, ktorého sa zúčastnili tímy zo štyroch krajín. V apríli sa uskutočnil druhý špačinský turnaj, ktorý dopadol opäť veľmi dobre a my sme obsadili 4. miesto. Viacerí z hráčov boli pozvaní hrať za slovenskú reprezentáciu či už v mužoch, ženách alebo juniorských kategóriách. A vôbec sa tam nestratili. Spojenie juniorov s A-tímom malo veľký úspech. V roku 2013 sa až štyria špačinskí hráči zúčastnili juniorských majstrovstiev Európy v Kolíne. Hráči tak nabrali mnohé skúsenosti, ktoré potom preniesli aj do svojho materského klubu, vďaka ktorým sa klub neustále zlepšuje.

Rok 2014 bol opäť lepší ako ten predchádzajúci. Začiatkom roka to bolo 4. miesto na HMSR a 4. miesto na Blowoute. Na jar opätovné organizovanie ligového kola. NO a na záver roka zvládnutá kvalifikácia na MSR kde sme postúpili z druhého miesta a nakoniec famózne 2. miesto na samotných MSR. Naše baby ešte k tomu pridali 2. miesto na ženských HMSR, kde ich porazil iba slovenský výber a nakoniec juniori zvládli turnaj Lafranconi CUP, kde porazili všetky vysokoškolské tímy a turnaj vyhrali. Traja naši hráči sa v lete zúčastnili aj majstrovstiev sveta v Taliansku, takže v roku 2015 sa máme na čo tešiť.   

 

   

Players

Picture Name Last Name nick number
Martin Bínovský #0
Milan Hajšo #55
Sabína Hluchová #10
Jozef Horváth Jozo #11
Matej Horváth #0
Dominik Horváth #0
Tomáš Kocian #0
Soňa Kubišová #14
Peter Kukan Peťo #88
Martin Kušnier #18
Tomáš Lehuta #5
Zdeno Lehuta #33
Adriána Lehutová's picture
Adriána Lehutová #26
Ondrej Lietavec #13
Matej Peterka #24
BibianaPinkasova's picture
Bibiana Pinkasová #5
Ondrej Ryška admin #25
Ivan Sekera #81
Michaela Sekerová Miška #87
Barbara Šišková's picture
Barbara Šišková #29
Dominika Šišková's picture
Dominika Šišková #73
Samo Strečanský #77
MartinUhlik's picture
Martin Uhlik Uhlíček #97

Created by ryska