You are here

Tesco beh pre život 2015

Tesco Beh pre život je charitatívno športové podujatie pre bežcov aj nebežcov. Trať dlhú 4,2km môžu bežci prebehnúť alebo prejsť spolu s kočíkmi alebo zvieracími miláčikmi.

V roku 2015 sa beh uskutoční vo všetkých krajských mestách a po prvýkrát aj v Trnave.

Ako už býva dobrým zvykom aj do tejto akcie sme sa vybrali podporiť dobrú myšlienku. Zo Špačiniec sa aktívne zúčastnili: Jozef Horváth, Ivan Sekera, Martin Kušnier, Miška Rafajová, Soňa Kubišová, Ondrej Lietavec  a ako morálna podpora a fotograf aj Matej Peterka.

Organizácia bola naozaj výborná, spoločná rozcvička, sprievodné akcie od najmenších až po najstarších. Príjemné počasie a atmosféra.

Hneď po štarte bolo veľmi ťažké dostať sa dopredu a atakovať naše osobáky. Toľko ľudí v úzkych uličkách jednoducho nemohlo prejsť plynulo a tak sme zvolili stratégiu plynulého odpočinkového tempa. A dobre sme urobili, človek stretol kopu známych aj neznámych a mohol sa viac sústrediť na krásne historické uličky Trnavy. Takto sme mohli zapózovať nášmu fotografovi:

Počas behu bolo v okolí trate naozaj veľa ľudí. Veď sa ani niet čomu čudovať, krásne počasie, nedeľné popoludnie a tak rodiny si vybehli na prechádzku a zmrzlinu do centra. A presne taký čas aký Vám trvalo prečítať týchto pár riadkov nám trvalo dobehnúť do cieľa. Samozrejme všetci sme to zvládli v klubových dresoch a prežili sme naozaj skvelé popoludnie. V cieli nás čakali medaily, občerstvenie a tučniak.

Za symbolické štartovné sme podporili dobrú vec a po dobehnutí nás hrial hlavne výborný pocit z dobehnutia a pomoci druhým. Čo viac dodať, už len škoda, že sa nás nemohol zúčastniť viac. Snáď to bude pre ostatných motivácia a nabudúce sa pripoja viacerí. Záverečná fotka hovorí za všetko. 

Created by ryska